Opakovat, opakovat a opakovat. Proč je to důležité?

Doba čtení: 3 minuty

Přijímací zkoušky na střední školu jsou jedním z klíčových momentů vzdělávání vašeho dítěte. Aby příprava nebyla stresující a náročná, je potřeba k ní přistoupit chytře a s dobrou metodikou. Proto se dnes zaměříme na inovativní přístup, který aplikace Techambition nabízí. Naše metody jsou inspirovány principy, které zdůrazňuje (nejen) Barbara Oakley, uznávaná odbornice a výzkumnice v oblasti učení matematiky.

Proč je opakování klíčem k úspěchu?

Oakley mluví o „rozloženém opakování“ neboli spaced repetition jako o technice, která vytváří silnější vzpomínky v kratší době. To je zásadní při přípravě na přijímačky, protože není důležité, kolik času studiu věnujete, ale jak efektivně tento čas využíváte.

Rozložené opakování je účinné, protože pracuje s přirozeným způsobem, jakým náš mozek tvoří vzpomínky. Informace, které jsou pro nás významné nebo se opakují v našem prostředí, si lépe pamatujeme a snáze je využijeme také ve stresu. Například, když se student učí každý den 20 minut a efektivně rozkládá učivo do opakovacích celků, místo aby věnoval celé odpoledne jednomu předmětu, dochází k lepšímu upevnění znalostí.

Aplikace Techambition a její přístup

Aplikace Techambition je navržena tak, aby umožnila studentům využít tento přístup k učení. Místo dlouhých a vyčerpávajících lekcí se zaměřujeme na krátké, ale pravidelné studijní celky. Studenti se nezaměřují jen na jedno téma nebo jeden test, ale průběžně opakují různé aspekty učiva z matematiky i češtiny. Díky důmyslnému algoritmu řeší právě ty úlohy, které nyní řešit nejvíce potřebují.

Tento přístup má mnoho výhod:

  • Lepší zapamatování
    Opakování různých témat v krátkých intervalech zvyšuje schopnost studentů uchovat si informace v dlouhodobé paměti.
  • Je flexibilní
    Studenti se s mobilem v ruce mohou učit kdykoliv a kdekoliv, což je ideální pro zaneprázdněné rodinné životy.
  • Dodává klid
    Krátké studijní jednotky pomáhají zabránit přetížení informacemi, což je klíčové pro efektivní učení.

Význam spánku ve vzdělávacím procesu

Dalším klíčovým faktorem úspěchu ve studiu, na který Oakley poukazuje, je spánek. Během spánku se naše mozky věnují upevňování nově naučených informací. Proto je důležité rozložit studium na několik dní a umožnit tak mozku efektivně zpracovat informace.

Shrnutí

V Techambition chápeme, že příprava na přijímačky je náročná nejen pro studenty, ale i pro jejich rodiče. Naším cílem je učinit tento proces co nejefektivnějším a nejvíce příjemným. Věříme, že s pomocí naší aplikace a principů, které zdůrazňuje Oakley, může být cesta vašeho dítěte k úspěšným přijímacím zkouškám hladká a úspěšná.

Děkujeme za důvěru v aplikaci Techambition a přejeme vašemu studentovi mnoho úspěchů na cestě k přijímacím zkouškám.


Tento článek byl inspirován knihou Barbary Oakley a jejími poznatky o efektivním učení a vzdělávacích strategiích. Kniha „A Mind For Numbers“ byla přeložena do češtiny (Hlava na čísla) a je k dostání v knihkupectví.

Zajímá vás víc o kurzu na přijímačky?

Napsat komentář