Aktuality ze světa přijímaček 📚 Září 2023

Nápor na střední školy 😬: Co čeká deváťáky a jejich rodiče v roce 2023?

Nový školní rok jede ostošest a jeho první měsíc s sebou přinesl nové výzvy a změny, které je důležité mít na radaru, obzvláště pokud jste rodičem deváťáka. Letos do 9. tříd nastoupilo přes 100 000 studentů, což naznačuje, že konkurence při přijímacích zkouškách na střední školy bude ještě intenzivnější, než v předchozích letech. 

Vysoký počet deváťáků a omezené kapacity na středních školách. Jak to řeší stát?

S ohledem na tuto situaci se v Praze již začaly připravovat úpravy kapacity středních škol. Jak informuje ČTK, hlavní město se rozhodlo navýšit kapacity o dodatečných 600 míst. Toto rozšíření by mělo alespoň částečně pomoci absorbovat rostoucí počet žáků, kteří se na střední školy budou hlásit.

Změny nezůstanou jen u kapacity škol. Po dlouhém vyjednávání a plánování přináší Ministerstvo školství další novinky, které by měly zjednodušit přijímací proces. Jednou ze změn je možnost podat až tři přihlášky na střední školy. Pro jejich podání by měl být spuštěn  elektronický systém. CERMAT se ale rozhodl elektronický systém nerealizovat přes veřejnou zakázku, ale vlastními silami. Systém by měl být, podle Hospodářských noviny spuštěn nejpozději 15. ledna 2024.

Šance dostat se na vysněnou školu stále je! Jak na to?

Pokud vás vysoký počet letošních deváťáků vyděsil, je důležité neklesat na mysli. Existuje mnoho způsobů, jak šance na úspěch zvýšit. Včasná a pravidelná příprava je v přípravě na přijímačky klíčovým faktorem a naše aplikace Techambition vám s ní pomůže! Vyzkoušejte si aplikaci zdarma v rámci 5 denního free trialu a pomozte svým deváťákům s hladkým průběhem příprav!

Napsat komentář