Aktuality ze světa přijímaček 📚 Leden 2024

Vážení rodiče deváťáků, blíží se důležitý okamžik na cestě ke vzdělávání vašich dětí – přijímačky na střední školy. Rok 2024 přináší několik klíčových změn a novinek, které je důležité znát pro hladký průběh přihlašování. V tomto článku vám poskytneme esenciální informace, které vám pomohou se na tento proces lépe připravit.

Novinky v Přijímacím Procesu

1. Navýšení Kapacity Gymnázií a Lyceí: V reakci na rostoucí zájem o všeobecně vzdělávací obory (gymnázia a lycea) vláda schválila plán na navýšení míst o 50 %. To znamená, že více žáků bude mít možnost studovat v oboru svého výběru.

2. Digitální Přihlašovací Systém DIPSY: Pro rok 2024 byl zaveden nový elektronický systém DIPSY (Digitální přihlašovací systém), který výrazně zjednodušuje proces podávání přihlášek. Tento systém umožňuje podávat až tři přihlášky elektronicky v termínu od 1. do 20. února. Pro plné využití DIPSY je nutné zřídit Mobilní klíč e-Governmentu nebo bankovní identitu. Systém také nabízí možnost komunikace se školami prostřednictvím integrovaného messengeru s charakterem datové schránky.

3. Důležitost Pečlivého Výběru Škol: Je klíčové pečlivě zvolit pořadí škol na přihláškách, protože toto pořadí již později nelze změnit. Doporučujeme nepodceňovat tento krok a věnovat mu dostatečnou pozornost.

Důležitá Upozornění

  • Zabezpečení Systému DIPSY: Systém DIPSY je navržen pro velký počet uživatelů a je zabezpečen proti hackerským útokům. Přesto bylo varováno před možnými výpadky z důvodu přetížení, zejména v prvních dnech spuštění systému.
  • Flexibilita v Opravách Přihlášek: Přihlášky lze elektronicky opravit nebo změnit až do konce přihlašovacího období, tedy 20. února.

Závěr

Vstup do středoškolského vzdělávání je důležitým milníkem v životě každého studenta. Letošní změny a inovace v procesu přijímacího řízení jsou krokem k efektivnějšímu a pohodlnějšímu systému pro všechny zúčastněné. Přejeme vám i vašim dětem hodně úspěchů při výběru střední školy a v nadcházejících přijímacích zkouškách.

Napsat komentář