3 TIPY JAK ZAČÍT 🤓⌛️ aneb nejvhodnější čas je TEĎ

Přijímací zkoušky na střední školy jsou bezpochyby náročným úkolem každého deváťáka. Není ale třeba se bát, když si nastavíš dobrý plán. Tady pro tebe máme 3 tipy, jak s učením na přijímačky vůbec začít!

1. Seznam se s podobou CERMAT testů:

Pro získání přehledu je fajn kouknout se na vzorové testy přímo na oficiálních stránkách CERMATu. Prvním krokem ke zdárné přípravě na přijímací zkoušky je získat přehled o tom, co tě čeká. Mrkni na oficiální stránky CERMATu, kde najdeš vzorové testy k procvičování. Vzorová testová zadání ti umožní seznámit se s typickými úlohami a formátem otázek.

2. Udělej si časový plán:

Organizovanost je klíčovým prvkem úspěšné přípravy. Z našich zkušeností doporučujeme rozdělit učení do tří fází:

1️⃣ POCHOPENÍ LÁTKY
Tvým prvním cílem by mělo být plné pochopení témat, která jsou předmětem testových úloh. Začni s jednoduchými příklady a postupně pokračuj k těm složitějším. Pokud něčemu nerozumíš, neboj se hledat vysvětlení. Naše aplikace obsahuje výuková videa od Marka Valáška a Tomáše Ficze, která ti mohou pomoci s nepochopenou látkou.

2️⃣ OPAKOVÁNÍ
Jakmile budeš mít dobře osvojenou látku, začni úlohy opakovat stále dokola. Tím si zajistíš, že se seznámíš s různými variantami otázek, které tě mohou při zkoušce potkat. Techambition ti pomůže úlohy řadit tak, aby ses zaměřil/a na to, co opravdu potřebuješ.

3️⃣ SIMULACE TESTŮ
Je rozhodně důležité vyzkoušet si test v podmínkách, ve kterých ho pak budeš psát naostro. Tužka, papír a časomíra by tě tedy v poslední fázi neměly minout.

Ideální čas začít je vždy TEĎ! O to méně to bude bolet později.

3. Sharing is caring

Vždy je lepší svůj strach z tak náročné zkoušky s někým sdílet. Neboj se toho, bav se o tom s kamarády, učiteli a rodinou, nebo využij prostor k diskuzi v Discord skupině pro deváťáky!
Protože ve dvou (a více) se to vždy lépe táhne. 💪

Učení na přijímačky může být náročné, ale s dobrou přípravou a pevnou motivací to může být o něco příjemnější. Nezapomeň, že úspěch přichází s trpělivostí a vytrvalou prací, takže se na to vrhni a věř si.

Hodně štěstí! 📚🍀

Napsat komentář